Napisali dla nas
Boryczko Aneta, Cichoń Anna, Dębska Joanna, Iwona Jędruszczuk, Anna Jędrych, Kania Wioletta, Krzak Magdalena, Kulawik Małgorzata, Lemańska Aleksandra, Olszewski Jacek, Orzechowska Marta, Popek Magdalena, Potasz Katarzyna, Semla-Baron Aleksandra, Skrzeczyńska Zofia, Gabriela Stolarczyk, Suchowierska Agnieszka, Tokarski Marek, Tokarska Urszula, Tomaszek Bożena, Turyna Urszula, Wincewicz Karolina, Wójcik Paweł, Żyżniewski Daniel
Aneta Boryczko jest counsellerem/terapeutą Gestalt. Pracuje w konwencji Gestalt, wzbogaconej o elementy terapii integratywnej oraz NLP i - w przypadku dzieci - bajkoterapii. Studiowała filologię polską oraz pedagogikę. Posiada dyplom Specjalisty Counsellingu Gestalt (Centrum Counsellingu Gestalt Adama i Olgi Hallerów w Krakowie oraz Associnazione Italiana di Counselling w Firenze), Mistrza Praktyk NLP (The Socjety of Neuro Linguistic Programming and Transformations Unlimited) oraz praktyka Kinezjologii Edukacyjnej „Brain Gym" (Metody dr Paula Dennisona i Gail Dennison). Skończyła również Studium Literacko-Artystyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Główne obszary jej zainteresowań zawodowych, to: rodzina i relacje wewnątrzrodzinne, samotne rodzicielstwo (problem eurosieroctwa) oraz rozstania i proces żałoby. Pasjonuje ją również proces komunikacji międzyludzkiej. Kiedy nie towarzyszy w dorastaniu swoim córkom i nie pracuje, lubi odpoczywać blisko natury i daleko od cywilizacji, a jeszcze bardziej - pisać.
Napisała dla Plasterka:
- Rozdział 1, część 2 Klan Kompletnie Kapitalnych Kojotów - A tata wyjeżdża/odchodzi...
- Bajka na powitanie
- Jak poradzić sobie z poczuciem utraty i jego konsekwencjami u dzieci
- Jak poradzić sobie ze swoim poczuciem utraty i koniecznością przystosowania się do nowej sytuacji (c.d.)
-
Jak poradzić sobie ze swoim poczuciem utraty i koniecznością przystosowania się do nowej sytuacji
- Jak przygotować dziecko do wyjazdu/odejścia partnera i ojca
- A tata wyjeżdża/odchodzi - jak sobie z tym poradzić - c.d.
- MAŁY PLAN MĄDRYCH ZMIAN
- A tata wyjeżdża/odchodzi - jak sobie z tym poradzić
- Maleńka i Misie
-
Wróżka Kwiatuszka
- Na huśtawce
Anna Cichoń, jest psychologiem i psychoterapeutą, absolwentką psychologii stosowanej UJ. Prowadzi indywidualną praktykę psychologiczną i warsztaty dla mam w ciąży. www.psychoterapiaitaniec.com.pl
Napisała dla Plasterka:
Studentka IV roku psychologii na Uniwersytecie Śląskim. W obszarze jej głównych zainteresowań jest psychologia kliniczna, a zwłaszcza psychopatologia. Poza tym uwielbia muzykę i książki sensacyjne. Od zawsze dużo przyjemności sprawiało jej pisanie, nie tylko artykułów, ale wszelkich innych form literackich.
Współtworzy dział "Psychologia kliniczna"
Napisała dla Plasterka:
- Zaburzenia nerwicowe
- Reakcja na ciężki stres i zaburzenia adaptacyjne
- Fobie
- Zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne
- Zaburzenia lękowe u dzieci
- Psychoterapia - gdy potrzebna jest pomoc specjalisty (część I)
- Psychoterapia - gdy potrzebna jest pomoc specjalisty (część II)
- Schizofrenia - Część I. Objawy psychopatologiczne
- Schizofrenie. Część II - postacie schizofrenii
Iwona Jędruszczuk z wykształcenia pedagog ze specjalizacją resocjalizacja, absolwentka podyplomowych studiów z mediacji sądowej i pozasądowej, wpisana na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Lublinie oraz listę mediatorów stałych Polskiego Centrum Mediacji.
Z panią Iwoną Jędruszczuk możesz się spotkać w Centrum Porad na Plasterek.pl
Napisała dla Plasterka:
- Mediacja sprzyja porozumieniu - część I
- Mediacja sprzyja porozumieniu - część II
- Co i ile wiemy na temat mediacji?
Anna Jędrych jest studentką IV roku psychologii. Pisanie obok psychologii, to jedna z jej największych pasji. Pasję tę realizuje poprzez współpracę z internetowym magazynem psychologicznym „Tu i Teraz" oraz tworzenie własnego bloga „Ani słowa", który powstał z potrzeby obserwowania świata i słuchania ludzi. Na co dzień niepoprawna optymistka, uparta marzycielka z poczuciem humoru. Wielka pasjonatka tańca latino, dobrej książki, ambitnego kina i gorzkiej czekolady. Wielka miłośniczka ludzi i zwierząt.
Napisała dla Plasterka:
Wioletta Kania ukończyła magisterskie studia psychologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Psychologii i Pedagogiki. Aktualnie pracuje jako specjalista do spraw szkoleń, a także rozwija się w kierunku trenerskim. Już w trakcie studiów prowadziła projekty szkoleniowe między innymi z zakresu asertywności, komunikacji werbalnej i niewerbalnej, nieśmiałości, treningu interpersonalnego, rozwiązywania konfliktów, treningu twórczości, warsztatów z zakresu pracy zespołowej. Posiada również doświadczenie w zakresie badań rozwojowych dzieci i młodzieży. Interesują ją ludzie i otaczający światem. Uwielbia tańczyć i fotografować. Planuje ukończyć studia podyplomowe z zakresu psychologii transportu. Marzę o spędzeniu urlopu na wyspie Bora Bora
Napisała dla Plasterka:
Mgr Magdalena Krzak, psycholog, seksuolog kliniczny. Bliżej z Panią Magdaleną można się zapoznać wchodząc na jej profil w centrum porad.
Napisała dla Plasterka:
Mgr Małgorzata Kulawik Jest psychologiem wciąż poszukującym kierunku swojej ścieżki zawodowej.Znajduje satysfakcję w kontakcie z drugim człowiekiem. Dotychczas realizowała się w zakresie pomocy psychologicznej dla osób niepełnosprawnych i chorych psychicznie. Fascynuje ją terapia Gestalt jako droga do własnej dojrzałości i samorealizacji. Nie lubi określenia "pacjent" w odniesieniu do osoby potrzebującej pomocy, gdyż wierzy, że każdy człowiek ma własny potencjał, który przy stworzeniu odpowiednich warunków rozkwita i przynosi konkretne efekty.Prywatnie jest mamą 1,5 rocznej córeczki, lubi koty i świadomość, że to co robi, jest konsekwencją jej własnych decyzji.
Napisała dla Plasterka:
-
Opowiadanie autobiograficzne, czyli opowieść o frustracji świeżo upieczonej Matki.
- Złość i smutek jako emocje „negatywne" i „złe"
Absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka INTRA w Warszawie. W swojej pracy kieruje się ideą, by przekazywać taką wiedzę psychologiczną, która sprawdza się w tym, co znane, pomaga odkryć to, co ważne, i inspiruje do tego, co nowe.
Napisała dla Plasterka:
- Jak oswoić stres?
- Moje dziecko kłamie. Jak reagować, jak przeciwdziałać
-
Życie na czas - czas na życie. O psychologicznych aspektach pośpiechu naszego powszedniego
-
Uwaga na uwagę, czyli jak pomóc dziecku z trudnościami w koncentracji?
- Asertywność na co dzień
Przede wszystkim mąż i tata dwójki dorosłych dzieci. Trener, coach (Grupa Szkoleniowa Kontrakt-OSH) i mediator. Specjalizuję się w szeroko pojętej komunikacji interpersonalnej (również radzenie sobie z emocjami), negocjacjach, mediacjach rodzinnych i biznesowych oraz radzeniu sobie w konflikcie i impasie. Współtwórca strony „Dialog w kryzysie" www.dodialogu.pl dedykowanej osobom i parom poszukującym wsparcia w rozwiązywaniu konfliktów.
Napisał dla Plasterka:
- Kiedy konflikt rujnuje?
- Jak praktycznie wykorzystać elementy mediacji? - Część I
- Gimnazjum - nauczycielska droga przez mękę?
Absolwentka SWPS we Wrocławiu o specjalności psychologia kliniczna. Swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywała poprzez wolontariat w Hospicjach i Szpitalu Psychiatrycznym. Aktualnie pracująca w międzynarodowej korporacji, jednak swoją przyszłość chciałaby związać z psychologią. Uwielbia wycieczki rowerowe, żużel i dobrą książkę.
Napisała dla Plasterka:
Studentka psychologii stosowanej na UJ w Krakowie. Wielbicielka dobrej kawy, kotów, psychologii i mediów. Moje zainteresowania w dziedzinie psychologii obejmują: psychoterapię, neuropsychologię, trenerstwo, tematykę ciała i trendów społecznych, zakrawając o antropologię. W czasie wolnym (którego mam niewiele) satyryczna ilustratorka, dobra obserwatorka i opowiadaczka nieśmiesznych dowcipów, florystka. Moje marzenie? Podróże. A szczególnie ciepłe słoneczne popołudnie na werandzie domku letniego w Prowansji, popijając białe wino.
Napisała dla Plasterka:
- KOBIETA. KIM JEST? A KIM NIE?
- Kto stoi w miejscu, tak naprawdę się cofa - o motywacji w podejmowaniu trudnych decyzji
- MECHANIZMY OBRONNE. GENEZA I ZNACZENIE
- Komu może pomóc terapia poznawczo-behawioralna?
- Pomaganie jest jak lustro...
Katarzyna Potasz - psycholog, trener, absolwentka psychologii stosowanej UJ, w czasie studiów ukończyła specjalizację z zakresu neuropsychologii, obecnie słuchaczka studiów podyplomowych Diagnoza i terapia neuropsychologiczna. Jej zainteresowania oscylują wokół neuropsychologii (diagnozy i rehabilitacji), ale też trenerstwa i rozwoju osobistego. Uczestniczka kilku projektów badawczych z zakresu neurologii i neuropsychologii, głównie dotyczących chorób neurodegeneracyjnych. Współprowadzi blog o tematyce z pogranicza psychologii i rehabilitacji: www.psychologia-i-rehabilitacja.blogspot.com.
Napisała dla Plasterka:
Absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Więcej informacji o Pani Aleksandrze można uzyskać wchodząc do "Centrum porad", na profil Pani Aleksandry.
Napisała dla Plasterka:
- Rodzina - czy dobrze tylko na zdjęciu???
- Jak odróżnić depresję od hipochondrii?
- Optymizm
- Jeszcze smutek czy już depresja???
-
Adrenalina, noradrenalina, tyroksyna czyli coś o stresie i radzeniu sobie z nim
- Samopomoc emocjonalna
Żona, mama trojga dzieci. Trener i coach biznesu w Grupie Szkoleniowej Kontrakt OSH. Współtwórczyni strony „Dialog w kryzysie" www.dodialogu.pl dedykowanej osobom i parom poszukującym wsparcia w rozwiązywaniu konfliktów. Mediator rodzinny.
Napisała dla Plasterka:
Psycholog zarządzania, coach, trener. Sama o sobie mówi: „Praca z ludźmi jest moją inspiracją i wyzwaniem do ciągłego rozwoju siebie, ale też i wspierania w tej drodze innych. Współpracując, słuchając otwieramy sobie i innym nowe perspektywy oraz możliwości rozwoju".
Na co dzień pomaga innym udzielając porad psychologicznych z zakresu zarządzania i doradztwa biznesowego. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji, asertywności i motywacji. Zajmuje się również zagadnieniem stresu w szczególności zależnością stresu w pracy, a stresem w związku.
Współzałożycielka inicjatywy Mycoache.com www.mycoache.com
Napisała dla Plasterka:
- Wpływ źródeł i poziomu stresu w pracy na poziom jakości związku (część I)
- Wpływ źródeł i poziomu stresu w pracy na poziom jakości związku (część II)
Agnieszka Suchowierska - ukończyła polonistykę w Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Po studiach rozpoczęła pracę jako nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej, w której pracuje do dziś. Od kilkunastu lat interesuje się psychologią i psychoterapią (humanistyczną i egzystencjalną). Razem z Wojciechem Eichelbergerem napisała księżkę "Bajka to życie albo z jakiej jesteś bajki", o której na Plasterku już kiedyś pisaliśmy http://www.plasterek.pl/BajkaTozycieAlbo.html
Sama o sobie
"Gdyby ktoś mnie spytał, kim jestem, odpowiedziałabym, że sobą, albo że istotą. Człowiekiem i kobietą. Całością i częścią całości. Przez wiele lat wyczynowo trenowałam bycie nieszczęśliwą. Od kilku lat amatorsko ćwiczę bycie szczęśliwą i przekonuję się na własnej skórze, że szczęście jest stanem ducha, a nie wynikiem korzystnego splotu kapryśnych okoliczności (choć jest on, oczywiście, bardzo mile widziany). W najbliższej i dalszej przyszłości chciałabym nadal kształcić się w uprawianiu szczęścia - nie tylko własnego. Mam nadzieję, że może to być stan dożywotni, a nawet pośmiertny."
Napisała dla Plasterka:
- Szczęśliwa
- Małysz był dla mnie autorytetem. Do wczoraj (opinia internauty z wp.pl)
- BEZDOMNY
- Dziwny jest ten świat
- Brazylijski lifting pupy
- O odpowiedzialności i planowaniu życia 15 minut do przodu, czyli dzieje pewnej niedoszłej miłości z psem w tle
- Centrum wszechświata
Psycholog,od wielu lat zajmujący się pomocą psychologiczną i psychoterapią indywidualną młodzieży. Zajmuje się również terapią rodzinną.
Napisał dla Plasterka:
- KRYZYSY W ROZWOJU INDYWIDUALNYM
- USZY SZEROKO OTWARTE - JAK SŁUCHAĆ, ABY SIĘ POROZUMIEĆ?
- INTERWENCJA KRYZYSOWA - WYBRANE STRATEGIE DZIAŁANIA - część 1
- INTERWENCJA KRYZYSOWA - WYBRANE STRATEGIE DZIAŁANIA - część 2
Dr Urszula Tokarska jest psychologiem od lat pracującym jako nauczyciel akademicki oraz praktykiem propagującym idee wspomagania rozwoju człowieka na wszystkich etapach jego życia, przede wszystkim z wykorzystaniem tzw. metod narracyjnych. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół psychologii biegu życia ludzkiego, psychologii narracyjnej oraz egzystencjalnej, możliwości zawartych w jakościowych metodach poznawania i oddziaływania na współczesnego człowieka. Autorka wielu publikacji , treningów oraz warsztatów.
www.tokarska.pl urszula@tokarska.pl
Napisała dla Plasterka:
- POKONAĆ SMOKA- 12 strategii pomysłowegopokonywania przeszkód na ścieżkach naszego życia
-
BAJKOWA SZKOŁA MĄDROŚCI - czy potrzebujemy dziś jeszcze opowiadanych historii?
-
PSYCHOLOGICZNE FORMY PRACY Z BAJKĄ EDUKACYJNĄ
- ROZWÓJ INTELIGENCJI DUCHOWEJ (SQ) współczesnego człowieka
- CZY MIŁOŚĆ JEST OPOWIEŚCIĄ?
-
GRA W ŻYCIE... Narracyjna GRA (auto) BIOGRAFICZNA W osiemdziesiąt historii do-o-KOŁA ŻYCIA
- Szklany świat...
- Przechytrzyć malucha... - o twórczych pomysłach na własne dzieci
Bożena Tomaszek - pracownik Niepublicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej "Empatia". Autorka publikacji z zakresu pracy z dziećmi z nadpobudliwością psychoruchową. Realizator programu "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców".
Napisała dla Plasterka:
Pedagog, psychoteraputka - absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła 4 letnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, a także Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz Studium Psychoterapii Młodzieży. Od 6 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi indywidualnie i grupowo w Ośrodku Psychoterapii Mały książe oferującym pomoc rodzicom i ich dzieciom.
Napisała dla Plasterka:
- Własne łóżko czyli pierwszy krok do samodzielności
- Dlaczego Kora zamieszkała w Hadesie, a Ikar poleciał za wysoko, czyli o relacjach: Matka - Córka, Ojciec - Syn.
- Romans z własnym ciałem jako etap rozwoju dziecka
- Dlaczego dzieci muszą się bawić?
Z wykształcenia psycholog oraz filolog klasyczny. Obecnie w trakcie 4-letniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w SWPS. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu diagnozy psychologicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. w IPiN, Plaza Detox w Szpitalu Praskim, MSWiA w Otwocku, Szpitalu Nowowiejskim oraz w Instytucie Psychologii Zdrowia pracując w e-poradni. Głównym obszarem jej zainteresowań są osobowość oraz zaburzenia afektywne. Swoją pracę terapeutyczną opiera głównie na podejściu poznawczo-behawioralnym, równocześnie starając się mieć otwarty umysł i czerpać z różnych podejść. Pracuje pod superwizją. www.inplus24.com.pl
Napisała dla Plasterka:
- Depresja - podstawowe terminy i klasyfikacje
- Serce czy rozum, czyli sztuka podejmowania dobrych decyzji
Urodzony w Lublinie w 1966, wstąpił do Zgromadzenie Salezjańskiego po szkole średniej, by w 1988 roku, po ukończeniu kursu filozofii, wyjechać do Tanzanii. Po studiach teologicznych w Nairobi, uczył przez cztery lata w Tanzanii (m.in. psychologii w seminarium salezjańskim), by 1998 udać się na studia biblijne na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. W grudniu 2004 wystąpił ze Zgromadzenia Salezjańkiego zainspirowany ideami „Rozmów z Bogiem" Walsch'a. W 2005 ożenił sie w Nairobi z przepiękną Kenijką, i obecnie ma trzyletnią córkę i rocznego syna. Dwa zbiory jego opowiadań są do nabycia pod adresem http://stores.lulu.com/pawel66 (po angielsku w formacie ebook).
Napisał dla Plasterka:
- Wioska Sadhana w Twoim wnętrzu
- Cztery lustra psychologii i filozoficzne piąte koło u wozu
- Przeszłość i przyszłość współczesnej kobiety obiektywnymi oczami mężczyzny
- O medytacji pierwsze słowo
- Drogi coraz wyższej świadomości, albo drugie słowo o medytacji
- Dzieci i bociany, czyli o szczęściu w małżeństwie
- Ku szczytom ludzkiej świadomości, czyli ostatnie słowo o medytacji
- Tatuś przyszłości właśnie powstaje
- Wstęp do psychologii transpersonalnej Stanislava Grofa
- Mapa duszy podług kartografa psychologii transpersonalnej, Stanislava Grofa
- Misja życia: powołanie czy wybór?
- Śmierć transpersonalnymi oczami Stanislava Grofa
- Seks, mistyka i bajki, czyli jak żyć długo i szczęśliwie
- Przyszłość ludzkości wedle transpersonalnej wizji Stanislava Grofa
Psycholog w zakresie neuropsychologii klinicznej oraz psychoterapii i terapii seksualnej. Zajmuje się diagnozą, terapią i wsparciem osób po epizodach mózgowych (w tym po udarach) oraz osób z przewlekłą chorobą neurodegeneracyjną (w tym demencje). Dodatkowo pomaga w różnych aspektach psychologicznych codziennego funkcjonowania, zarówno osobom samotnym jak i będących w związkach, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnej wrażliwości oraz preferencji.
Udziela konsultacji specjalistycznych w Warszawie, tel. 785366214.
Autor jednego z najpopularniejszych blogów WP w kategorii psychologia i turystyka (www.danielzyzniewski.bloog.pl). Pasjonat psychologii, antropologii, symboliki międzykulturowej, podróży, malarstwa i zdrowej żywności. Autor blogu i książki kucharskiej "Kuchnia organiczna. Prosta, smaczna i zdrowa (www.kuchniaorganiczna.com).
Napisał dla Plasterka:
- Symbiotyczna więź astmatyczna cz. 1 (Psychologiczne aspekty astmy oskrzelowej)
- Symbiotyczna więź astmatyczna cz. 2 (Psychologiczne aspekty astmy oskrzelowej)
- Symbiotyczna więź astmatyczna cz. 3 (Psychologiczne aspekty astmy oskrzelowej)
- Symbiotyczna więź astmatyczna cz. 4 (Psychologiczne aspekty astmy oskrzelowej)
- Symbiotyczna więź astmatyczna cz. 5 (Psychologiczne aspekty astmy oskrzelowej)
- Symbiotyczna więź astmatyczna cz. 6 (Psychologiczne aspekty astmy oskrzelowej)
- Symbiotyczna więź astmatyczna cz. 7 (psychologiczne aspekty astmy oskrzelowej)
- Symbiotyczna więź astmatyczna cz.8 (psychologiczne aspekty astmy oskrzelowej)
- Symbiotyczna więź astmatyczna cz.9 (psychologiczne aspekty astmy oskrzelowej)
- Symbiotyczna więź astmatyczna cz.10 (psychologiczne aspekty astmy oskrzelowej)
- Czekanie na śmierć - stereotypy o starości cz.1
- Czekanie na śmierć - stereotypy o starości cz. 2
- Czekanie na śmierć - stereotypy o starości cz. 3
- Czekanie na śmierć - stereotypy o starości cz. 4
- Czekanie na śmierć - stereotypy o starości cz. 5
- Czekanie na śmierć - stereotypy o starości cz. 6
- Czekanie na śmierć - stereotypy o starości cz. 7
- Czekanie na śmierć - stereotypy o starości cz. 8
- Czekanie na śmierć - stereotypy o starości cz. 9
- Czekanie na śmierć - stereotypy o starości cz. 10