O nas
Czym jest Plasterek.pl i dlaczego warto tu być?
Plasterek to miejsce stworzone z myślą o ludziach, w których drzemie tak słabość, jak i siła, poszukiwanie wiedzy i życiowa mądrość, którzy szukają dróg do swego szczęścia, a dążąc do swoich celów gotowi są dostrzec drugą osobę.
Zapraszamy Cię zatem do naszej społeczności!
Właśnie dla ludzi takich, jak Ty, otworzyliśmy Centrum Porad, gromadzące specjalistów - psychologów, pedagogów, doradców zawodowych - oferujących fachową radę w chwilach wyzwań, czy problemów, a także wsparcie na drodze indywidualnego rozwoju. Centrum Porad zapewnia wygodę korzystania z profesjonalnej pomocy tam, gdzie się znajdujesz, bez ograniczeń czasowych, a także pozwala zachować anonimowość, co może pomóc tym, dla których wizyta w gabinecie psychologa jawi się jako przeszkoda nie do pokonania.
Przygotowaliśmy również Dział Grupy, gdzie możesz spotkać się z innymi, by porozmawiać o swych problemach, poszukać pomocy osób przeżywających podobne doświadczenia lub poczuć, że sam masz wiele do ofiarowania.
W chwilach, gdy przygniata Cię ciężar wielkich emocji, możesz skorzystać z Działu Katharsis, by wyrazić to, co czujesz i doświadczyć empatii innych Plasterkowiczów.
W Bazie Wiedzy gromadzimy ciekawe, pełne inspiracji artykuły, które mogą stanowić dla Ciebie źródło dodatkowej wiedzy, rozrywki, czy też materiał do przemyśleń na drodze indywidualnego rozwoju.
Na Plasterku organizujemy także warsztaty online, podczas których możesz odkrywać nowe przestrzenie własnego potencjału, pomnażać posiadane zasoby i wyznaczać nowe drogi, którymi chcesz podążać, by żyć tak, jak tego pragniesz.
Zapraszamy Cię na Plasterka i życzymy, by stał się dla Ciebie przyjaznym miejscem, w którym będziesz mógł odkrywać kim jesteś i dokąd pragniesz zmierzać.
Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące funkcjonalności portalu.
Portal jest podzielony na sześć działów, z których każdy nastawiony jest na niesienie innego rodzaju pomocy.
Główne działy portalu to:
Grupy - Ideą tego działu jest to, by członkowie grup udzielali sobie wzajemnie wsparcia poprzez wymianę doświadczeń oraz aby uczyli się od siebie radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.
Każdy zalogowany użytkownik portalu może założyć swoją grupę lub dołączyć do już istniejącej. Przy zakładaniu nowej, będzie miał do dyspozycji szereg opcji takich jak np:
- decyzja czy grupa ma być zamknięta czy otwarta na widok publiczny
- decyzja czy ma być ograniczona pod względem ilości miejsc w grupie
- możliwość zapraszania do grupy konkretnych osób (także poprzez e-mail)
- decyzja czy akceptuje osobę chcącą dołączyć do grupy
- możliwość usuwania osób z grupy
Osoba zakładająca grupę może ustalić jej indywidualny awatar (ograniczony pod względem wielkości) oraz wpisując jej tytuł może w kilku słowach opisać, jakie tematy będą tam poruszane (co będzie widoczne dla ogółu).
W dziale tym znajduje się wyszukiwarka, która przeszukuje grupy pod kątem umieszczonych przez założycieli grup opisów grupy.
Na dole strony głównej działu, są wyszczególnione ostatnio dodane oraz ostatnio aktywne grupy
Katharsis - dział ten dedykowany jest osobom, które zmagają się z narastającymi nieraz przez wiele lat zranieniami związanymi z konfliktem z inną osobą. Niejednokrotnie po upływie długiego czasu są gotowe przebaczyć lub prosić o wybaczenie, nie zawsze jednak mają szansę lub odwagę aby rzeczywiście skonfrontować się z drugą stroną konfliktu.
Ideą tego działu jest umożliwienie użytkownikom portalu przeproszenia kogoś, wybaczenia lub zamknięcia takiej sytuacji jeśli nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z adresatem wiadomości.
Osoba korzystająca z tego działu opisuje sytuację, za którą chce przeprosić lub o której chce zapomnieć i wybaczyć, po czym ma możliwość wygenerowania indywidualnego linku do strony z tym opisem i przesłania go za pomocą emaila osobie zainteresowanej.
Użytkownik tego działu decyduje także czy chce aby inni mieli możliwość komentowania danego opisu, czy ma on być widoczny od razu po jego ukończeniu oraz czy ma być znany autor.
Mediacje - ideą działu jest to, aby dwie osoby (strony) będące w konflikcie mogły dojść do porozumienia przy współudziale osoby mediatora.
Użytkownicy korzystające z tej usługi, zakładając swój „pokój", mają możliwość zaproszenia wybranej osoby, która będzie brała udział w dyskusji w charakterze mediatora lub mogą oczekiwać aż ktoś zadeklaruje chęć przyjęcia tej roli. Założyciel dyskusji decyduje także czy ma być ona widoczna dla ogółu, jednak nawet jeśli na taką opcję się zdecyduje, to osoby postronne nie mogą ani brać udziału w dyskusji, ani komentować jej przebiegu.
Podczas dyskusji każda ze stron konfliktu na opisywanie swojego punktu widzenia ma wydzieloną swoją część strony (lewa, prawa), natomiast tekst pisany przez mediatora wyświetla się na obu częściach (po środku).
Po zakończeniu dyskusji strony mogą wystawić mediatorowi komentarz/opinię, która zapisze się w profilu tej osoby.
Na stronie głównej działu są wyszczególnione pokoje w których nie ma jeszcze mediatora, ostatnio założone oraz aktywne, a jednocześnie widoczne dla ogółu dyskusje.
Centrum pomocy - ideą tego działu jest udzielanie pomocy psychologicznej (porady, terapie) przez osoby zajmujące się tym zawodowo.
Osoby udzielające porad będą miały w tym dziale widoczne swoje profile z opisem charakterystyki swojego warsztatu pracy oraz wyszczególnieniem, w jakim zakresie udzielają pomocy. W profilu terapeuty znajdzie się również cennik.
Użytkownik portalu chcący skorzystać z porady/terapii wybiera specjalistę i zaznacza opcję „zamów usługę". Na kolejnej podstronie potwierdza chęć skorzystania z usługi. Po dokonaniu potwierdzenia, może odczytać informacje związane z płatnością (zapisują mu się one w osobistej skrzynce odbiorczej na portalu). Jednocześnie specjalista , u którego zamówił usługę otrzymuje powiadomienie o takim zdarzeniu.
Istnieje kilka opcji otrzymywania porad: Jednorazowy mail, rozmowa na forum, czacie lub rozmowa głosowa. Można także zamówić i zarezerwować poprzez portal wizytę w gabinecie specjalisty.
Baza wiedzy - to dział gdzie zamieszczane są artykuły i opracowania o tematyce psychologicznej.
Zalogowani użytkownicy mają możliwość oceniania i komentowania zamieszczanych materiałów, niezalogowani mogą jedynie je czytać.
Baza adresowa - to miejsce gdzie zamieszczony jest spis wszystkich publicznych placówek zajmujących się pomocą psychologiczną lub psychiatryczną, a także organizacji i stowarzyszeń. Podane są ich dane teleadresowe. Po wybraniu konkretnej placówki pojawia się mapa google.
Większość zasobów portalu jest dostępna dla każdej odwiedzającej go osoby, natomiast to użytkownicy podczas zakładania grup, pokoi mediacyjnych czy dokonywania wpisu w dziale Katharsis decydują czy chcą aby były one widoczne dla ogółu.
Aby móc korzystać z pełni funkcjonalności serwisu, aby móc się w nim wypowiadać, zamieszczać komentarze, korzystać z porad specjalistów należy się wcześniej zarejestrować. Sama rejestracja trwa do 2 minut i jest całkowicie za darmo dlatego gorąco zachęcamy i zapraszamy.
Życzymy owocnego korzystania z portalu Plasterek.pl
"Weź tyle ile potrzebujesz
Daj tyle ile możesz"
[Sokrates]