Newsletter Plasterek.pl [2011-07-29]
Aktualności
Drodzy Plasterkowicze, już jesienią w TV pojawi się nowy program, którego założeniem i celem jest pomoc w odbudowywaniu zerwanych więzi i naprawianiu relacji z otoczeniem. Ponieważ idea programu współgra z wartościami Plasterka zostaliśmy poproszeni o pomoc w dotarciu do osób, które pragną naprawić błędy przeszłości. Portal Plasterek.pl został stworzony między innymi po to, aby za pośrednictwem Internetu móc kogoś przeprosić lub komuś wybaczyć (dział Katharsis), dlatego z przyjemnością podjęliśmy współpracę z twórcami programu „Ostatnia szansa". Już teraz możesz zgłosić chęć uczestnictwa w programie, kliknij "więcej" i dowiedz się w jaki sposób możesz to zrobić.
Za dwa dni zaczyna się sierpień, a wraz z nim nowy temat miesiąca, który wybraliście większością głosów (49%) w Plasterkowej sądzie. Zacząć życie od nowa - czy w ogóle jest to możliwe, a jeżeli tak, co takiego musi wydarzyć się w naszym życiu, abyśmy zapragnęli zacząć je od nowa? Czy nowy początek wymaga pozostawienia za sobą wszystkiego co dotychczas stanowiło naszą rzeczywistość, czy tylko zmiany pewnych elementów? Czy nowe życie to chwila, która zmienia wszystko, czy może proces trwający latami? W sierpniu zastanowimy się zatem, jak zacząć żyć od nowa, gdy z jakiś powodów nasze dotychczasowe życie staje się dla nas za ciasne lub zachowanie go w dotychczasowej formie zaczyna sprawiać ból. Jak zawsze czekam na Wasze maile - anetabarta@plasterek.pl
Temat miesiąca
Czy można zachorować na brzydotę?
Prawdopodobnie nie ma osoby, która w stu procentach byłaby zadowolona ze swojego wyglądu. Pół biedy, jeżeli nam, zwykłym zjadaczom chleba patrząc czasami w lustro wyrwie się z ust westchnienie: „Ach, gdybym tak miała szczuplejsze uda, węższy nos, gładszą cerę...", ale co myśleć o supermodelkach, które potrafią jęczeć, że mają ... za długie nogi! Zdarza się, że jakaś fizyczna cecha naszego ciała, tak mocna nam przeszkadza, że nie możemy myśleć o niczym innym. Otoczenie może wówczas oskarżać nas o narcystyczne skłonności, jednak nam daleko do grzechu próżności, owładnięci obsesją brzydoty, cierpimy, odwracając z obrzydzeniem wzrok od swojego lustrzanego odbicia.
Wieści
Czy brak jedzenia uchroniłby nas przed stresem?
O jedzeniu, co niweluje stresujący wpływ miasta - Biologiczne podłoże łakomstwa w stresie odkrył zespół kierowany przez Jeffreya Zigmana z University of Texas, który wyniki swojej pracy publikuje na łamach „Journal of Clinical Investigation". Natomiast Jens Preussner z Douglas Mental Health University Institute na stronach magazynu „Nature" pisze o biologicznym podłożu stresu wywołanego życiem miejskim.
Dlaczego bijąc dziecko zmniejszasz jego szansę na życiowy sukces?
O karze cielesnej najlepiej ostatni raz - Międzynarodowa czerwcowa konferencja w Dallas dotycząca eliminowania kary cielesnej i promowania pozytywnych metod wychowawczych stanowiła okazję dla George'a Holdena z Southern Methodist University, by przedstawić swoje badanie oparte o nagrane na żywo przypadki bicia dzieci przez matki w celach pedagogicznych. To pierwsze tego typu opracowanie tematu, ale nowa metodologia potwierdziła tylko stare przekonania o ostatecznej szkodliwości bicia jako strategii wychowawczej.
Czy najbliższe wybory okażą się konkursem piękności?
Polityczne wybory, a konkurs piękności - Dla wyborców dysponujących najmniejszą polityczną wiedzą i przy tym spędzających dużo czasu przed telewizorem najważniejszym kryterium wyboru okazuje się być prezencja kandydata. Dostępne rok temu publikacje na ten temat zebrało, przeanalizowało i poddało dalszej laboratoryjnej obróbce dwu naukowców, C. Olivola z University College London i A. Todorov z Princeton University, by swoje wyniki ogłosić na łamach „Journal of Nonverbal Behavior"
Wydarzenia
« Lista wszystkich biuletynów