Newsletter Plasterek.pl [2011-10-14]

Temat miesiąca

small step.jpgJak przechytrzyć wrodzony opór przed zmianą?

Zmiana według Filozofii Kaizen

Kaizen, to filozofia wywodząca się z Japonii. Oznacza ciągłe doskonalenie się, ulepszanie. To filozofia wielkich zmian poprzez małe kroczki. Jej twórcą jest Masaaki Imai i chociaż Japończycy z powodzeniem stosują ją w zarządzaniu wielkimi korporacjami, okazuje się, że kaizen doskonale sprawdza się również w codziennym życiu.

 


Wieści

sadness5.jpgCzy praca nas zasmuca?

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez dwu naukowców z Cornell University, S. Goldera i M. Macy'ego, a opublikowanego w ostatnim wydaniu czasopisma „Science", statystyczny ziemianin budzi się w dobrym humorze, w ciągu dnia zwykle go traci, by znowu podnieść się na duchu tuż przed północą.


memories.jpgDlaczego warto pielęgnować wspomnienia nawet te fałszywe?

Nowe funkcje pamięci, nawet fałszywej - Najnowsze wydanie czasopisma „Current Directions in Psychological Science" poświęcone jest pamięci. Mark Howe z Lancaster University pokazuje w swoim artykule pozytywną rolę błędnych wspomnień, a Z. Hambrick z Michigan State University wraz z E. Meinz z Southern Illinois University wskazują na krytyczną rolę krótkotrwałej pamięci roboczej, która to, ich zdaniem, odróżnia życiowy występ geniusza od bardzo dobrego przedstawienia.

 


Wydarzenia

baloom blue.jpg15 październik - Dzień Dziecka Utraconego

Październik od ponad dwudziestu lat na świecie, a od sześciu w Polsce obchodzony jest jako miesiąc pamięci dzieci zmarłych, a dzień 15 października jako Dzień Dziecka Utraconego. W wielu miastach odbędą się spotkania rodziców po stracie, zostaną odprawione Msze św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodzin, a w niebo zostaną wypuszczone błękitne i różowe baloniki z listami do dzieci. Informacje na temat planowanych obchodów można znaleźć m.in. na stronie Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu: www.poronienie.pl

 


Literatura

Wspólnie pokonajmy raka.jpgKrzysztof Składowski

Wspólnie pokonajmy raka. Onkolog o nadziei.

PAŹDZIERNIK - MIESIĄC WALKI Z RAKIEM!

„To książka o raku, widzianym oczami wybitnego onkologa i dwu jego bystrych pacjentek, szczęśliwie wyleczonych. Mówi nam - w sposób przystępny i zajmujący - o chorobach nowotworowych i o tym, jak stawić im czoła. Rozprasza lęk, przywraca nadzieję".

                           /Prof. Andrzej Szczeklik/

Rak. Straszne słowo i straszna choroba. Każdy z nas chyba obawia się, że pewnego dnia usłyszy taką diagnozę w odniesieniu do siebie lub swoich bliskich. I co wtedy?

Ta książka odpowiada na to pytanie oraz na wiele innych, których chorzy często nie mają komu zadać. Omawia przyczyny powstawania nowotworów, ich rodzaje, sposoby diagnostyki i leczenia oraz zapobiegania chorobie. Wychodzi naprzeciw lękom pacjentów i ich rodzin, oswaja z medyczną terminologią, pokazuje, że po chorobie, a nawet w jej trakcie można prowadzić prawie normalne życie. Łączy osobiste historie pacjentek z rzeczowymi wyjaśnieniami jednego z najlepszych polskich onkologów. Co bardzo ważne - odnosi się do polskich realiów, w których jak najbardziej można wygrać z chorobą i spotkać wspaniałych lekarzy z prawdziwym powołaniem.

 


Grupy

siostra - brat.jpgJa i siostra/brat

W dorosłym życiu relacje rodzeństwa dość często oziębiają się - dlaczego?

Utworzona: 11.10.2011, 08:01 przez ewa

 


Katharsis

Nieszczęśliwa miłość

Witam. Tylko jedna osoba można powiedzieć zawładnęła moim życiem,moimi myślami. Klasyczna historia, racjonalnie myśląc. Poznałam chłopaka w wieku 16 lat, którym byłam zauroczona od dłuższego czasu. Stał się moim przyjacielem , pierwszą miłością. I jak to się zwykle dzieje za pierwszym razem - bezgranicznie zaufałam że to się nigdy nie skończy. Traktowaliśmy się poważnie, jak to się myśli.. Stał się dla mnie ideałem, nie widziałam w nim żadnych wad i nie ...

 



« Lista wszystkich biuletynów