Newsletter Plasterek.pl [2012-01-13]
Temat miesiąca
Większość z nas zrobiła kiedyś jakieś postanowienia noworoczne. Mniej lub bardziej określone, zapisane lub tylko wypowiedziane w myślach, potraktowane lekko lub bardzo serio. Niestety najczęściej nasze postanowienia noworoczne są tak trwałe jak fajerwerki na niebie. Ekscytujemy się nimi, ale szybko o nich zapominamy. Dlaczego tak się dzieje?
Wieści
Szczyty i doliny, czyli jak cieszyć się sukcesami i czerpać naukę z niepowodzeń
Jest rzeczą zupełnie naturalną, że w życiu każdego człowieka są szczyty i doliny. Szczyty, to okresy sukcesu, kiedy czerpiemy z życia pełnymi garściami, doliny to czas, gdy mamy wrażenie, że nasze życie przestało mieć sens, a my sami straciliśmy całą radość życia. Każdy ma własne, niepowtarzalne szczyty i doliny. Te dobre albo złe chwile mogą trwać kilka minut, parę miesięcy, a nawet lat. Szczyty to chwile, kiedy doceniasz to, co masz. Doliny to chwile, kiedy tęsknisz za tym, czego Ci brakuje. Zrozumienie podejścia szczyty - doliny oraz przyswojenie sobie jego reguł, pozwoli Ci dłużej pozostawać na szczycie i przygotować się do zejścia w dolinę.
Wczesne umiejętności niemowlaków
Uznanie niezależnego od postrzegania istnienia przedmiotów oraz umiejętność kochania to zdolności, które nabywamy dużo wcześniej, niż przypuszczali psycholodzy, jeżeli dać wiarę dwu właśnie opublikowanym opracowaniom. Pierwszym tematem zajmowali się M. Kibbe z John Hopkins University wraz z A. Leslie z Rutgers University (piszą o tym na łamach czasopisma „Psychological Science"), a drugim trójka badaczy z University of Minnesota: J. Simpson, W. Collins i J. Salvatore (publikacja w „Current Directions in Psychological Science").
Coraz więcej wiemy o sposobie, w jaki uczymy się naszego pierwszego języka jako małe dzieci. Dzięki najnowszym badaniom stwierdzić możemy na przykład, że gramatyka wcale nie jest ostatnim elementem językowej łamigłówki, a znajomość nazwy przedmiotu wcale go ostatecznie nie określa nawet dla pięciolatka. O wczesnych początkach gramatycznej świadomości donosi Jill Lany, kierowniczka dziecięcego laboratorium na University of Notre Dame, a o późnym rozpoznaniu znaczenie nazwy danej rzeczy pisze dwoje psychologów z Ohio State University, V. Sloutsky i W. Deng, na elektronicznych łamach czasopisma „Psychological Science".
Grupy
jeśli chcecie coś powiedzieć pijąc poranny kubek herbaty lub kawy lub kończąc dzisiejszy dzień to ciepło zapraszam.
katharsis
"Witam,jestem rozwódką od 3 lat ,mąż zostawił mnie dla innej kobiety, ponieważ mając 3 małych dzieci nie dawałam rady spełniać obowiązków małżeńskich tak często jak on chciał ,przez te trzy lata ciągle żyłam nadzieją że wróci do mnie tym bardziej że wiedziałam iz nie zawsze układa mu się z nią dobrze ,wtedy liczyłam na jego powrót, (był taki okres kiedy chciał wrócić jednak po miesiącu z powrotem odszedł do niej). To były lata szarpaniny emocjonalnej i ciągłego odtrącania mnie...
ABCbaby
Tragiczne wydarzenia w Japonii oraz wspomnień traum powodzi w Polsce z poprzednich lat spowodowały, iż narodził się pomysł konkursu na napisanie historii, która byłaby pomocna do radzenia sobie z tego typu bolesnymi doświadczeniami.
Propagując od kilku lat bajkoterapię poprzez różne działania, wierzymy, że dobrze napisana historia terapeutyczna może skutecznie wspomóc dziecko w wielu trudnych sytuacjach.
« Lista wszystkich biuletynów