Newsletter Plasterek.pl [2012-05-04]
Temat miesiąca
Nowy miesiąc, nowy temat – Niepełnosprawność
Na świecie żyje 650 milionów niepełnosprawnych osób, stanowi to około 10% całej populacji. W Europie liczbę osób niepełnosprawnych szacuje się na jakieś 15% wszystkich europejczyków. Według spisu powszechnego przeprowadzonego w 2002 roku w Polsce żyje 5.456,7 osób niepełnosprawnych, co stanowi 14,3% ludności naszego kraju. Oznacza to, że co 7 Polak jest osobą niepełnosprawną lub za taką się uważa.
Ostatni artykuł w temacie "Przebaczania" - Wybaczyć sobie... przebaczyć Bogu
W jednym ze swoich traktatów Bertrand Russell napisał, iż człowiek nie może żyć w zgodzie z innymi, jeżeli nie potrafi żyć w zgodzie z samym sobą. Codzienność skłania nas do ciągłego podejmowania różnych wyborów. Czasami dokonujemy ich zupełnie nieświadomie i automatycznie, to wybory dnia codziennego, nad którymi nawet się nie zatrzymujemy. Niekiedy wybór wymaga od nas chwili refleksji i zastanowienia się nad jego konsekwencjami. Są i takie wybory, o których mówimy potocznie, iż to żaden wybór.
Aktualne wieści
Asertywność w dziesięciu krokach
Każdego człowieka cechuje określony typ zachowań. Prawdą jest, że niektóre z nich mogą stanowić poważną barierę w relacjach z innymi osobami, zarówno w stosunkach służbowych, jak i prywatnych. Odpowiedni trening, poznanie tajników asertywnego postępowania może znacząco zmienić własną samoocenę oraz sposób postrzegania nas przez innych, na plus.
Zła praca gorsza dla psychiki niż brak zatrudnienia
Praca źle wynagradzana, stawiająca duże wymagania, a nie dająca poczucia kontroli nad tym, co się robi, może mieć równie negatywny, a nawet gorszy wpływ na zdrowie psychiczne, niż brak zatrudnienia - wynika z badań, które publikuje pismo "Occupational and Environmental Medicine". Jak wynika z wcześniejszych badań, posiadanie pracy jest związane z lepszym ogólnym stanem zdrowia, w tym zdrowia psychicznego, niż bycie bezrobotnym. A gdy osoby bez pracy dostają zatrudnienie, ich zdrowie psychiczne się poprawia.
Mruczenie pod nosem jednak pomaga
Szukając zgubionych kluczy warto mruczeć pod nosem i mieć w nosie, co pomyślą inni. Nowe dane na ten temat dowodzą, że mówienie do siebie pomaga w poszukiwaniach konkretnego przedmiotu. Trudno zaprzeczyć, że co najmniej raz na kilka dni większość z nas mówi sama do siebie. Wielu zagaduje w ten sposób nawet kilka razy dziennie. Naukowcy zastanawiali się, czemu służy takie pozornie nieracjonalne zachowanie. Wcześniejsze badania raczej sugerowały, że słowa kierowane do siebie mogą pomóc sterować własnym zachowaniem.
Możesz pomóc
Katharsisi - Uczucie
pewnie nie tylko ja mam takie uczucie, że wszyscy, których znam ruszyli ze swoim życiem dalej, a ja czuję jakbym utknęła, stojąc ciągle w tym samym miejscu i nie wiedząc jak sie z niego wydostać. Zupełnie nie wiem co zrobić, aby znowu "odżyć", a może muszę zacząć wszystko od nowa? Ostatnio zauważyłam, że moi przyjaciele znacznie się zmienili, a ja nie chcę się zmieniać, i może to jest główną przyczyną? ...
Inicjatywy - Mecz charytatywny Serca Sercu
Serdecznie zapraszamy wszystkich, całe rodziny wraz z dziećmi na Wielki Mecz Charytatywny Serca Sercu zorganizowany dla Marcelka, który odbędzie się 12.05.2012 w Podstolicach na Stadionie Pasternika Ochojno.
Dla malutkich gości : zamek dmuchany, zjeżdżalnia dmuchana, trampolina, autka elektryczne, wata cukrowa i wiele niespodzianek.
Coś do śmiechu
- Panie doktorze, każdej nocy śnią mi się nagie dziewczęta, jak wbiegają i wybiegają z pokoju...
- I chce pan, żeby ten sen się nie pojawiał?
- Nie, tylko chciałem spytać, co zrobić, żeby one tak nie trzaskały drzwiami...
« Lista wszystkich biuletynów