Newsletter Plasterek.pl [2010-03-19]

Aktualności

wiosnaGra w życie - relacja z warsztatów - Ostatnimi warsztatami w jakich uczestniczyłam, czego niezbitym dowodem jest leżące przede mną zaświadczenie, to warsztaty zorganizowane przez portal Plasterek.pl „W osiemdziesiąt historii do-o-KOŁA ŻYCIA". Spotkanie odbyło się 13-14 marca 2010 roku w Krakowie, a było prowadzone przez psycholog dr Urszulę Tokarską.

Co dały mi te warsztaty? Nie tym razem!!!

Dziś opowiem Wam po prostu jak one przebiegały. Pokażę jak WY możecie spędzić czas, kiedy następnym razem spotkamy się na Plasterkowych warsztatach.


Baza wiedzy

sick.jpgGdy za długo chorujemy... - Jeśli ktoś, chciałby dowiedzieć się czegoś o domowych sposobach na grypę albo szuka porady na przewlekły katar, to przykro mi, ale nie o tym będzie ten artykuł. Choć sezon jak najbardziej przeziębieniowy i takie porady mogłyby cieszyć się zainteresowaniem, to jednak zaryzykuję i przedstawię nieco inny temat. To, o czym chcę napisać, to zmiany, jakie dzieją się w nas, gdy doświadczamy choroby. Trudnej, przewlekłej czy nieuleczalnej.


Temat miesiąca

past.jpgW pułapce przeszłości - Często zupełnie bezwiednie stajemy się więźniami naszej przeszłości. Zamknięci w pułapce wspomnień, wciąż na nowo przeżywamy minione zdarzenia.  Zdarza się, że przeszłość skutecznie odcina nas od teraźniejszości. Uwikłani  w ciągłe rozpamiętywanie krzywd i bolesnych przeżyć nie dostrzegamy, że czas przepływa nam przez palce. Mijają dni, miesiące, lata a my ciągle tkwimy w miejscu bez przyszłości...


Wieści

old-timer.jpgAktywność umysłowa chroni przed Alzheimerem - Choroba Alzheimera poprzez stopniową degenerację ośrodkowego układu nerwowego z czasem prowadzi do otępienia. Naukowcy, którzy badają to zagadnienie zwrócili uwagę na zależność pomiędzy sprawnością intelektualną, a zachorowalnością na tę chorobę.


sexism.jpgSeksizm po imieniu - Badacze z University of Surrey opublikowali 15 marca bieżącego roku w internetowym wydaniu British Journal of Social Psychology wyniki swoich  obserwacji dotyczących kolejności wymieniania imion męskich i żeńskich. Sprawdzili dziesięć popularnych imion brytyjskich i amerykańskich w internecie.



selfish.jpgSzczęśliwi egoiści - Samo bycie szczęśliwym pomnaża i przynosi szczęście, a także dobrze wpływa na zdrowie fizyczne, ma jednak swoje cienie, a mianowicie robi z nas egoistów. Tak przynajmniej twierdzi na podstawie swoich doświadczeń Joe Forgas z University of New South Wales, Sydney, Australia.

 


Literatura

Paparadoks czasu.jpgradoks czasu. Psychologia postrzegania czasu

Autor: John Boyd, Philip  Zimbardo

„Czas ma znaczenie, nieważne kim jesteś, gdzie mieszkasz, ile masz lat i czym się zajmujesz. Niezależnie od tego, czy pijesz w samotności, czy też jesteś przywódcą narodów, czas ma znaczenie. Czy jesteś samotną matką, dyrektorem, nauczycielem, studentem, czy więźniem, czas ma znaczenie. Możesz być wyluzowanym hedonistą, czy też żwawo pnącym się do góry, pracoholikiem typu A, czas ma znaczenie. Twój czas jest cenny. Odbywasz tę podróż tylko raz, jest więc niezwykle istotne byś wykorzystał ją możliwie jak najlepiej". (Fragment książki)

 


Grupy

grupa.jpgczas "najwyższy" czas na dziecko - Dziewczyny, powiedzcie czy mialyscie kiedys takie sytuacje, ze czulyscie nacisk ze strony meza, rodziny ze to juz "najwyzsza pora" na pierwsze, badz kolejne dziecko? Jak sobie z tym poradzilyscie?

Utworzona: 18.03.2010, 14:09



« Lista wszystkich biuletynów