Newsletter Plasterek.pl [2010-04-09]
Baza wiedzy
Jak przekształcić doświadczenia trudne w pozytywne? - Każdy z nas doświadcza negatywnych wydarzeń życiowych. Rozstanie, utrata pracy, choroba, spotkanie się z krytyką, wypadek, konflikt z bliskimi lub współpracownikami - można by jeszcze wymieniać. Nie ma co się oszukiwać, że uciekniemy od nieprzyjemnych stron życia - i nie o to w tym wszystkim chodzi. Ważne, żebyśmy nauczyli się przekształcać to, co nas spotyka w coś wartościowego dla naszego rozwoju.
Temat miesiąca
Kłamstwo, które leczy - Termin placebo wywodzi się z łaciny i oznacza „spodobam się". W dawnych czasach, kiedy medycyna nie dysponowała jeszcze tak dużą ilością medykamentów czy zabiegów leczniczych jak dzisiaj, placebo oznaczało miksturę zapisywaną pacjentowi po to, by mu się przypodobać, by czuł, iż lekarza naprawdę interesuje stan jego zdrowia i samopoczucie. Współczesna medycyna definiuje placebo jako substancję leczniczą lub zabieg, które z czysto medycznego punktu widzenia nie mają wpływu na stan pacjenta, a są stosowane jako terapia lecznicza.
Wieści
Istota związku córki z ojcem - Stworzyciel gatunku ludzkiego wymyślił sobie, że do wychowania dziecka potrzeba Dwojga - Jej i Jego. Ona, wiadomo, rodzi, karmi, pielęgnuje i chroni, a On? Tworzy przestrzeń odrębną od świata zewnętrznego, w której jest miejsce na karmienie, pielęgnację i ochronę. I co jeszcze? Jeśli ma syna, jest dla niego wzorem męskości, kupuje piłkę, by syn nauczył się strzelać gole, zabiera na rower, uczy jak być dzielnym, gdy potarga się spodnie i boli kolano, -"To proste, w końcu wiem, co robić z chłopakiem".
Samotni z wysokim ciśnieniem - Wedle raportu przygotowanego przez naukowców z University of Chicago, poczucie samotności przyczynia się do wyższego ciśnienia krwi. Pięcioletnim badaniem objęto 229 osób obojga płci w wieku od 50 do 68 lat z różnych ras i klas społecznych. Okazało się, że ci którzy chronicznie czuli się samotni, mieli po czterech latach eksperymentu ciśnienie wyższe o 14.4 mm od rówieśników mających się dobrze w towarzystwie.
Jeżeli wciąż sama, to lepiej po trzydziestce piątce - W oparciu o rozmowy z kobietami, które nigdy nie wyszły za mąż, naukowcy z University of Missouri przekonują, że najgorsze dla samotnych pań jest dziesięć lat między dwudziestym piątym a trzydziestym piątym rokiem życia. Wcześniej, bycie niezamężną jest łatwo zrozumiałe i akceptowane przez otoczenie.
Literatura
Autor: Linda Schierse Leonard
Linda Schierse Leonard jest psychoterapeutyką. W swojej książce „Zraniona kobieta" ukazuje psychiczne i duchowe cierpienia kobiet, które doświadczyły bolesnych związków ze swoimi ojcami. Swoje wnioski opiera na przykładach zaczerpniętych z pracy terapeutycznej, przytacza wiele mitów odwołuje się do literatury i filmu.
Grupy
żony alkoholików i trzeźwiących alkoholików
Dla wszystkich którzy przeżyli koszmar życia z osobą pijącą-opisujcie swoje historie dla siebie i innych.
Utworzona: 07.04.2010, 19:13 przez; olkasandra1
decydowanie o zyciu kogoś kogo kochasz
dylemat: pozwolić komuś umrzeć w pełni człowieczeństwa czy uprzedmiotowić go w imię dłuższej wegetacji
« Lista wszystkich biuletynów