Newsletter Plasterek.pl [2009-11-13]
Miłość jako opowieść
"Czy miłość jest opowieścią?" Każdy z nas kieruje się indywidualną (ze swojego punktu widzenia idealną) opowieścią o miłości, której poznanie stanowi - być może - jeden z podstawowych elementów ludzkiej wiedzy na temat samego siebie. Sami stwarzamy narracyjne światy, na które następnie reagujemy i w których "zamieszkujemy", zapraszając do nich zarazem inne osoby, kreujące i zamieszkujące własne narracyjne "planety" ...
Zachęcamy do przeczytania nowego artykułu napisanego przez dr Urszulę Tokarską dla portalu Plasterek.pl.
Wieści
Myśli jak rzeka - jak sprawić by myślenie było rzeką? Twórczość jest powszechną zdolnością dostępną każdemu człowiekowi, choć w różnym stopniu. Jej rozmiary zależne są od indywidualnej umiejętności dystansowania się wobec dotychczas przyjętych rozwiązań i schematów oraz odwagi do podejmowania oryginalnych pomysłów.
Po co nam łzy? - Choć od dzieciństwa słyszymy, że płaczą tylko Beksy i Mięczaki, płacz okazuje się być wysoce korzystną ewolucyjnie taktyką zjednywania i zespalania ze sobą ludzi. Łzy jako symptomy bólu fizycznego lub stresu przynoszą również realne korzyści.
Czas zorganizowany - Masz poczucie, że doba powinna mieć 36 godzin? Z wieloma rzeczami nie zdążasz pomimo dużych nakładów wysiłku? Być może nie potrafisz właściwie zorganizować swojego czasu?
Literatura
A dlaczego? - jak odpowiedać na trudne pytania dzieci. Dzieci zadając pytania dorosłym tysiąc razy na minutę, wystawiają ich cierpliwość na poważną próbę. Z tej książki dowiecie się, jak podtrzymywać i podsycać dziecięcy głód wiedzy oraz jak pomagać dzieciom odpowiadać na najtrudniejsze nawet pytania.
Teatrzyk paluszkowy - Rozwijanie dziecięcej fantazji i wspieranie kreatywności jest bardzo ważnym elementem kształtującym rozwój dziecka. Dzięki wspólnej zabawie w teatr pobudzimy jego wyobraźnię i sprawność manualną, tak bardzo potrzebną w szkole.
Mosty zamiast murów - Kompendium wiedzy o komunikowaniu się między ludźmi pisane z perspektywy psychologicznej, a także socjokulturowej i filozoficznej. Zawiera bogaty i trafny wybór tekstów naukowych i popularnonaukowych z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej.
Psychogratka
Wesołe miasteczko - Któż z nas czasami nie lubi oderwać się od codzienności oraz monotonii i z chęcią przeżyłby coś zupełnie innego. Coś, co w bezpieczny sposób wyzwoli w nas adrenalinę, da satysfakcję, radość oraz energię na kolejne dni.
Labirynt - To co widzimy, jest porównywane w mózgu ze znanymi informacjami. Łamigłówka byłaby niemożliwa do rozwiązania, gdybyśmy nie znali znaczenia sygnałów wzrokowych. Ich znajomość pozwala nam znaleźć drogę w labiryncie.
Grupy
"Samotna" żona i matka - Bycie samotną mamą nie zawsze wiąże się z utratą partnera. On jest, ale często bardzo daleko... Jak radzić sobie ze wszystkim, ale bez niego?
RAK - Co robić, kiedy przeczuwasz, że lepiej już nie będzie...
« Lista wszystkich biuletynów