Newsletter Plasterek.pl [2010-10-08]
Aktualności
Konkurs!!! - stwórz maskotkę portalu Plasterek.pl
Drodzy Plasterkowicze
Gdybyście mieli wyobrazić sobie maskotkę portalu Plasterek.pl, to jak by ona wyglądała i jak się nazywała?
Ogłaszamy konkurs na stworzenie maskotki portalu Plasterek.pl.!!!
Uruchom swoją wyobraźnię, kreatywną część swojej osoby i stwórz grafikę przedstawiającą maskotkę Plasterka oraz nadaj jej imię. Napisz także w kilku słowach dlaczego powinna wyglądać właśnie w ten sposób.
Wartość nagród dla laureata I miejsca to prawie 750zł!
Witamy Pana Jacka Olszewskiego - nowego specjalistę na Plasterku
Do tej pory na Plasterku mieliście okazję przeczytać jego artykuły "Kiedy konflikt rujnuje" oraz "Jak praktycznie wykorzystać elementy mediacji - część I", mogliście go także poznać na warsztatach "Droga do dialogu"
Mowa o Panu Jacku Olszewskim - jest mediatorem, coachem oraz trenerem biznesu. Teraz możecie się z nim spotkać w centrum porad. Serdecznie witamy w gronie specjalistów Plasterka.
Temat miesiąca
Po czym poznać, że nasz maluch cierpi na sezonową depresję ?
Smutna zima malucha - Przywykło się mówić, że dzieci bardzo lubią zimę. I nic dziwnego, dla nich jest to czas zabawy na śniegu, lepienia bałwanów, zjeżdżania na sankach i „wojny" na śnieżne kule. Wydaje się, że nic sobie nie robią z zimna, które barwi ich nosy i uszy na czerwono i wcześnie zapadającego zmroku, który zagania je do domów. O ile w naszej świadomości pojęcie sezonowej depresji, która może dotknąć każdego z nas, znalazło swoje miejsce, o tyle w odniesieniu do dziecka wydaje się ona czystą abstrakcją. Nam dorosłym, trudno sobie wyobrazić smutnego malucha, który nie ma ochoty na zimowe szaleństwo na śniegu czy obejrzenie kolejnej bajki w telewizji.
Warsztaty online
Masz motywację do własnego rozwoju? - weź udział w warsztatach
Jak nie wpaść w przepastne pułapki komunikacji? Jak rozwiązać konflikt tak, by obydwie strony pozostały zwycięzcami? Jak zachować się asertywnie, czując spokój i satysfakcję?
Jeśli chcesz znać odpowiedzi na te pytania, zapisz się już dzisiaj na warsztaty online „Droga do dialogu”.
Proponujemy udział w cyklu trzech warsztatów, które sprawią, że Twoje relacje osobiste i zawodowe nabiorą nowego znaczenia. Dzięki nim będziesz umiał/a precyzyjnie wyrażać swoje myśli, potrzeby i pragnienia, poznasz metody, dzięki którym konflikt stanie się miejscem dialogu, a nie polem bitwy, nauczysz się jak asertywnie komunikować swoje potrzeby, wyrażając jednocześnie szacunek wobec siebie i innych osób.
Część I: „Pułapki komunikacji - jak sobie z nimi radzić." (11-15.X)
Część II: „Rozwiązywanie konfliktów." (15-19.XI)
Część III: „Asertywność w konflikcie." (06-10.XII)
Wieści
Czy znasz swoją własną piramidę potrzeb?
Nowa piramida wartości, czyli Maslow inaczej - Abraham Maslow sformułował swoją piramidę potrzeb w 1943 roku i stała się ona punktem odniesienia dla psychologów, socjologów, ekonomistów i innych; oczywiście obiektem krytyki również. Douglas Kenrick z Arizona State University wraz z zespołem był tak niezadowolony z oryginalnej hierarchii, że w marcowym wydaniu „Perspectives on Psychological Science" zaproponował nową strukturę, która wywołała już pozytywne i negatywne reakcje. Poniżej porównanie obu piramid.
Jak pomóc dziecku nie wpaść w pułapkę nadużywania alkoholu?
Alkohol przy rodzinnym posiłku pomaga zapobiegac pijaństwu młodzieży - Umiarkowane spożycie alkoholu przy rodzinnych posiłkach przez nastolatków we Włoszech sprawia, że ci ostatni mają mniej problemów z nieumiarkowanym jego piciem także poza domem nawet jako dorośli ludzie. Oto wniosek z badania przeprowadzonego pod kierownictwem Lee Strunina z Boston University, a którego opis został opublikowany na łamach czasopisma „Addiction: Research and Theory".
Do czego jest nam potrzebna oksytocyna?
Hormon miłości u rodziców i nie tylko - Oksytocyna, zwana także hormonem miłości, pozwala nam budować więzy z ukochanymi, przyjaciółmi, kolegami z pracy oraz ... własnymi dziećmi oczywiście i to nie tylko w przypadku matek, o czym donosi Ilanit Gordon ze swoim zespołem na łamach czasopisma „Biological Psychiatry". Moïra Mikolajczyk ze swoją grupą z Université catholique de Louvain dowodzi natomiast, że ten „hormon zaufania" na szczęście nie czyni nas naiwnymi, o czym można przeczytać w ostatnim numerze „Psychological Science".
Litratura
Autor: David Althaus, Ulrich Hegerl, Holger Reiners
Wydawnictwo: Media Rodzina
Książek na temat depresji na naszym rynku wydawniczym znalazłam sporo. Każdy na pewno spośród nich znajdzie coś wartościowego dla siebie. Ja szczególną uwagę zwróciłam na książkę DEPRESJA?, która zredagowana jest w formie odpowiedzi na pytania. A odpowiedzi udzielają trzy osoby, każda z własnego punktu widzenia i co zaskakujące bywa, że są one rozbieżne.
Grupy
Droga do dialogu - pułapki komunikacji
Część I. (11-15.X.) W tej grupie odbywają się warsztaty z cyklu "Droga do dialogu" pt. "Pułapki komunikacji - jak sobie z nimi radzić" prowadzone przez Jacka Olszewskiego
Zapraszam Was do dzielenia się doświadczeniami z warsztatów rozwojowych. Może to być wspaniała zachęta do wyruszenia w drogę, do realizacji siebie.
Utworzona: 06.10.2010, 18:00 przez Ewa Siatka
Jestem smutkiem, rozpacza, brakiem motywacji, ciagla sennoscia, zanizona samoocena, brakiem wiary w jakakolwiek zmiane na lepsze, jestem wyrzutem sumienia wobec bliskich
Utworzona: 05.10.2010, 03:43
ABCbaby.pl
Serwis ABCbaby.pl - PREZENTUJE WYJĄTKOWĄ USŁUGĘ
INDYWIDUALNE ZAJĘCIA DLA DZIECI - oparte na metodzie bajkoterapii i pracy z pacynką
Rodzicu!
Jeśli masz jakieś obawy związane z rozwojem emocjonalnym lub społecznym Twojego dziecka, np.: wydaje Ci się, że słabo radzi sobie w grupie, jest lękliwe lub agresywne...
Jeśli Twoje dziecko musiało stanąć w obliczu trudnej sytuacji związanej np.: z rozwodem, śmiercią bliskiej osoby itp.
Jeśli jest Ci trudno w kontakcie z twoim dzieckiem, nie rozumiesz jego zachowań, nie radzisz sobie z dyscypliną, jesteś zmęczony swoim rodzicielstwem...
moja oferta jest właśnie dla Ciebie.
Więcej informacji na temat ww. usługi znajdziesz tutaj
Przeczytaj o prowadzącej
Zobacz zdjęcia
« Lista wszystkich biuletynów