Dostęp do tej części portalu wymaga zalogowania

Siła Twojej fascynacji

źródło: foto:flickr.com, autor: Entrer dans le rêve

brak oceny

Analiza testu

 

fascynacjaTeraz podlicz punkty: odpowiedzi na stwierdzenie 4 i 7 zgodnie z punktacją odwrotną, tzn. 3=1 punkt, 2=2 punkty, a 1=3 punkty, natomiast dla pozostałych odpowiedzi zastosuj punktację podaną w teście.


20 - 32 punktów

Należysz do ludzi, którzy nie ulegają łatwo fascynacji drugą osobą. Nie tracisz głowy, nie dajesz się ponieść emocjom i nie przeżywasz każdego spotkania. Jeśli kogoś spotkasz i ta osoba wyda Ci się interesująca możesz ją polubić, cieszyć się ze spotkań z nią, myśleć o niej ciepło, ale nigdy ta osoba nie zdominuje Twojego życia. Trudno Cię zauroczyć. Niezwykle rzadko ktoś pochłania Cię bez reszty, najczęściej starasz się zachować wobec niego pewien dystans. Czy wiesz dlaczego? Czy trzymasz emocje na wodzy, bo obawiasz się tego, co może się stać, gdy się im poddasz? Jeśli tak, to znaczy, że gdzieś w głębi siebie ulegasz fascynacji, lecz tak silnie ją kontrolujesz, że nie dajesz jej szansy na wydobycie się.


33 - 47 punktów

Przeżywasz fascynację w spsoć twórczy. Drugi człowiek potrafi Cię zauroczyć, olśnić, oczarować, z chęcią poddajesz się tym emocjom, jednakże... twój świat nie wywraca się do góry nogami. Wprawdzie jesteś w stanie oddać drugiej osobie dużo przestrzeni ze swojego życia, ale bez utraty, choćby odrobiny swojej własnej tożsamości. Podziwianie kogoś, czy fascynacja tą osobą nie uderza w Twoje poczucie własnej wartości. Najczęściej takie spotkanie traktujesz jak dar, który możesz wykorzystać dla wzbogacenia własnego życia. Taki stan równowagi między otwartością na drugiego człowieka, a zachowaniem własnej niezależności jest najbardziej twórczym uleganiem fascynacji. Pozwala na wzajemne wzrastanie, ubogacanie się i czerpanie prawdziwej radości z bycia z drugą osobą.


48 - 60 punktów

Kiedy przeżywasz fascynację drugą osobą ulegasz całkowitemu zatraceniu. Przeżywasz silne, może nawet skrajne emocje, które zmieniają Twoje myślenie i percepcję rzeczywistości. Wszystko zaczyna się kręcić wokół obiektu Twojej fascynacji. Patrzysz na świat oczami tej osoby, przechodzisz metamorfozę i zaczynasz tracić własną indywidualność. Nie potrafisz wobec tej osoby zachować jakiegokolwiek dystansu, możesz nawet reagować złością, jeżeli ktoś próbuje tę osobę krytykować. O ile fascynacja, której towarzyszy zdrowy rozsądek jest zjawiskiem pozytywnym, o tyle całkowite zatracenie się może być niebezpieczne. Jesteśmy wówczas gotowi przekreślić swoje dotychczasowe życie i wartości. Temu rodzajowi fascynacji często towarzyszy nagły jej koniec albo wręcz przeciwnie przeistacza się w uzależnienie od drugiej osoby.


Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy