Jesteśmy pokoleniem cyberbumelantów
źródło: SWPS, foto:flickr.com, autor:rafeejewell
Jesteśmy pokoleniem cyberbumelantów
Jak kształtujemy naszą cybertożsamość? Co to jest cyberbumelanctwo? Czy anonimowość w sieci jest jeszcze możliwa? Jak serwisy społecznościowe redukują nasz lęk przed śmiercią? To tylko niektóre zagadnienia, jakie zostaną poruszone we Wrocławiu podczas grudniowej konferencji naukowej pt. „Człowiek - istota wirtualna".
Konferencja odbędzie się w piątek 2 grudnia w nowej siedzibie wrocławskiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej przy ul. Ostrowskiego 30. Wystąpienia zapowiedzieli specjaliści z zakresu nowoczesnych technologii, socjologii i psychologii Internetu, w tym prof. dr hab. Włodzisław Duch, dr Julita Koszur dr Krzysztof Krejtz i dr Paweł Mazurek. Wśród zaproszonych gości są także Joanna Gajewska, Barbara Stawarz i Michał Wanke.
- Udzielamy się w serwisach społecznościowych, wykorzystujemy internet do działań marketingowych, kreujemy własną tożsamość w sieci - mówi Jakub Kuś, organizator konferencji. - Zaproszonym ekspertom zadaliśmy pytanie o to, w jaki sposób internet nas zmienia, jak możemy go tworzyć oraz modyfikować. Granica między realnym a wirtualnym jest coraz cieńsza i temu zagadnieniu chcemy poświęcić konferencję - dodaje.
Podczas konferencji odbędą się zarówno wykłady (godz. 10-18.30), jak i debata (godz. 19-20.30). Wydarzenie organizuje wrocławski wydział Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii przy SWPS we Wrocławiu oraz Klub Debat Oksfordzkich SWPS Wrocław. Wydarzenie ma charakter otwarty.
Przeczytaj więcej o SWPS: www.swps.pl (zakładka Wrocław).
Komentarze (0)
Zaloguj się, aby dodać komentarz