Skala depresji według Becka
Szaruga za oknem, pierwsze nocne przymrozki i coraz krótsze dni uświadamiają nam, że pora przygotować się na jesień. Jednakże nadchodzący okres, to czas nie tylko niskich temperatur i braku słońca, ale również spadku naszego nastroju. To okres, kiedy daje o sobie znać depresja, zarówno ta sezonowa, jak i kliniczna. Aby stawić jej czoło warto się przygotować poprzez zrozumienie, czym tak naprawdę jest depresja i jak ją u siebie w porę rozpoznać. Pierwszym krokiem, by ocenić czy to depresja, czy tylko gorsze samopoczucie, może być rozwiązanie testu Becka, w domu, na własną rękę.
Spis treści, 1, 2 |
|
Artykuły o podobnej tematyce
-
Jesienne nostalgie i zimowe smutki
Kiedy za oknem ciągle pada deszcz, a słońca jak na lekarstwo, nasz nastrój spada szybciej, niż słupek rtęci w termometrze. Dzieje się tak, ponieważ w dużej mierze, to światło słoneczne reguluje nasz zegar biologiczny. Nasz organizm funkcjonuje w rytmie dnia i nocy, ciemności i światła, zimna i ciepła. Od zarania dziejów naszą aktywność wyznaczały pory roku, miesiąca, tygodnia i doby, dzięki czemu wykształciliśmy w sobie umiejętność pozwalająca nam uporać się ze zmianami towarzyszącymi przemijaniu kolejnych miesięcy.
więcej -
Jeszcze smutek czy już depresja?
Smutek, zniechęcenie, apatia, problemy ze snem, drażliwość, pesymizm, brak wiary w siebie to stany odczuwane przez większość ludzi. Każdy z nas miewa lepsze i gorsze dni. Każdemu zdarzy się chwila zwątpienia we własne możliwości. Bywa, że płaczemy z byle powodu. Taki stan nie trwa jednak długo. Zazwyczaj mówimy znajomym, rodzinie - mam doła, nic mi się nie chce. Po kilku dniach wszystko mija, a my zapominamy o tym i idziemy dalej.
Komentarze (0)
Zaloguj się, aby dodać komentarz