Życie jak teatr

brak oceny

teatrŻycie jak teatr

Dramaty, komedie, sztuki awangardowe... Teatr, w gruncie rzeczy jest ni mniej ni więcej tylko krótkim przedstawieniem życia, po to, abyśmy się nad nim zastanowili. Pojawianie się i znikanie bohaterów, zwroty akcji, słowa, które słyszymy i odgrywane role... można powiedzieć, że codziennie żyjemy na scenie. Każdy statysta Twojego przedstawienia przeżywa swój własny sukces gwiazdorski. I właśnie to jest powodem tego, że nigdy nie mamy dość i niecierpliwie czekamy na kolejną odsłonę. Wyobraź zatem sobie, że kurtyna idzie w górę, widownia czeka, a Ty jesteś sam na scenie w blasku jupiterów.

 

 

 

1. Należysz do trupy teatralnej. W jakich sztukach chciałbyś grać? Jaka jest najważniejsza scena, którą musisz odegrać? Opisz ją ze szczegółami.


2. Pojawiasz się na castingu do roli głównego bohatera i spośród Twoich kolegów po fachu wybierają właśnie ciebie. Co Ci mówi osoba, która walczyła z Tobą łeb w łeb o tę rolę?


3. W czasie próby generalnej przed premiera widzisz reżysera siedzącego z założonymi rękoma. Nie wygląda na zadowolonego z Twojej gry... Co takiego mu się nie podoba?


4. Premiera przebiega bez zakłóceń i sztuka odnosi ogromny sukces. Widzowie wychodzą zadowoleni po kolejnym bisie i teatr staje się cichy i spokojny. Co mówisz w Sali teatralnej pogrążonej w ciemności, kiedy samotnie stoisz na scenie?

 

Rozwiązanie

przedstawienieTeatr przedstawia wymyślony świat, który stwarzasz dla siebie. Pytania w tym teście odkrywają to, co szykuje dla Ciebie przyszłość.


1. Rodzaj sztuki, w której chcesz grać, odpowiada temu czego oczekujesz od swojego życia w przyszłości. Wybrałeś melodramat, tragikomedię, czy coś lżejszego?

• Wybrana przez Ciebie scena ujawnia to , co według Twoich własnych przewidywań będzie momentem kluczowym w Twoim życiu. Jeśli będzie to scena miłosna, być może uczucie ma odmienić Twoje życie. Czy jest to może scena pożegnania z przyjaciółmi, czy jakaś niedorzeczna sprzeczka? Wszystkie odpowiedzi mogą stanowić znaki, które zachęcą Cię do znalezienia się w samym środku sceny i wyzwolenia z siebie talentu w czasie przedstawienia.


aktor

 

2. Wyobrażenie Twojego rywala odzwierciedla jak Twoje przyszłe JA może zareagować, jeśli spotkasz taką osobę, jaką jesteś teraz. To znaczy słowa, które wypowie rywal, pokażą Ci co takiego pomyślisz w przyszłości o przeżytym przez Ciebie życiu.

• Twoja odpowiedź może dodawać odwagi, na przykład: „Super! Pracuj tak dalej, grasz bardzo dobrze. Z pewnością daleko zajdziesz".

• Istnieje także możliwość, że jego słowa nie będą szczególnie krzepiące: „Nie bierz tego tak poważnie. Jedno dobre przedstawienie nie zrobi z Ciebie gwiazdy. Masz jeszcze długą drogę przed sobą zanim osiągniesz cel".

 

 

 

reżyser3. Reżyser teatralny ogląda przedstawienie z niezbędną rezerwą, która pomoże mu zachować dystans do tego, co się dzieje na scenie. Jego niezadowolenie spowodowane jest jakimś Twoim potknięciem, z którego doskonale zdajesz sobie sprawę. Usterki w Twojej pracy dotyczą sfery, w której najprawdopodobniej popełnisz błędy w przyszłości.

• Jeśli reżyser powiedział, że odgrywana przez ciebie postać jest za mdła i ginie na tle dekoracji, być może musisz nauczyć się lepiej bronić w życiu. Z drugiej strony jednak, któż jest gwiazdą w tej sztuce?

• Jeśli stwierdził, że tylko Ciebie widać na scenie, być może musisz stonować trochę swoje zachowanie. Nikt nie lubi pyszałków.

• Jeśli zarzucił Ci, że występując nie mieścisz się w przewidzianym czasie, uważaj żeby nie stracić okazji, kiedy się pojawi. W prawdziwym życiu nigdy nie można dwukrotnie odegrać tej samej sceny.

• Jeśli ocenił, ze nie porwała go Twoja gra, powinieneś nabrać trochę odwagi. Jeśli nic Cię nie jest w stanie przykuć do miejsca podczas własnego występu, pomyśl co dzieje się z innymi...



scena4. Słowa, które wypowiadasz w pustym teatrze, to te, które wyobrażasz sobie, że powiesz pod koniec życia. Możliwe, że któreś z podanych niżej zdań, przypomina to, które wypowiedziałeś.

• „To już koniec! Jaka szkoda! Chciałbym przeżyć to jeszcze raz!". No cóż, chyba że wierzysz w reinkarnację... Tak czy siak jest to jedyne przedstawienie. Dobrze przynajmniej, że dla Ciebie okazało się takie udane.

• „Bez moich przyjaciół i ich pomocy w trudnych chwilach, nigdy bym nie zaszedł tak daleko". Dobrze, że potrafisz doceniać zasługi ludzi, którzy pomogli Ci na Twojej życiowej drodze.

• „Zrobiłem to najlepiej jak umiałem". Skromność jest Twoją główną cechą, ale Twoi znajomi być może powiedzą, że masz także wiele innych zalet, z których powinieneś czuć się dumny.

• „To było świetne przedstawienie". Czy można powiedzieć coś lepszego?


Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy