Dostęp do tej części portalu wymaga zalogowania

Psychologowie pozytywni działają wspólnie

brak oceny

psychologia pozytywnaPsychologowie pozytywni działają wspólnie


Organizacja konferencji, prowadzenie badań i konsultacji psychologicznych, wsparcie placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych - to tylko niektóre cele Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej, które zarejestrowano w grudniu. To pierwsze stowarzyszenie psychologii pozytywnej w Polsce.

Towarzystwo powstało z inicjatywy naukowców i praktyków skupionych wokół pierwszej w Polsce Katedry Psychologii Pozytywnej działającej na Wydziale Psychologii SWPS w Warszawie oraz grupy przedstawicieli uczelni i ośrodków psychologicznych z całej Polski. Przewodniczącą zarządu jest prof. Ewa Trzebińska, założycielka Katedry Psychologii Pozytywnej w SWPS oraz czasopisma naukowego „Psychologia Jakości Życia", wieloletnia dyrektor Instytutu Psychologii Klinicznej SWPS, obecnie dziekan Wydziału Psychologii SWPS w Warszawie. W skład zarządu wchodzą przedstawiciele kilku środowisk akademickich, tj. dr Agnieszka Czerw, dr Anna Gabińska, dr Łukasz Kaczmarek i dr Aneta Dowgiert. Towarzystwo nie tylko rozpoczęło przyjmowanie członków, ale także na wiosnę zaprasza na I Międzynarodową Konferencją Psychologii Pozytywnej w Sopocie.

Głównym celem towarzystwa jest, jak na swojej stronie piszą sami założyciele, rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających uznaniu, rozwijaniu i utrwaleniu teorii i praktyk w zakresie psychologii pozytywnej.

Psychologia pozytywna to nurt w badaniach naukowych i praktyki psychologicznej skoncentrowany na właściwościach psychicznych, zdolnościach i umiejętnościach, dzięki którym ludzie potrafią sprostać wyzwaniom, uzyskiwać wysoką jakość życia, rozwijać własny potencjał i skutecznie radzić sobie z trudnościami życiowymi. W ramach psychologii pozytywnej następuje gromadzenie i systematyzacja wiedzy o psychologicznych aspektach wysokiej jakości życia i jej psychicznych uwarunkowaniach oraz stosowanie tej wiedzy w różnych obszarach życia społecznego w sposób zgodny z zasadami praktyki psychologicznej prowadzonej w sposób etyczny i oparty na dowodach empirycznych.

Więcej informacji o stowarzyszeniu można znaleźć na stronie: www.ptpp.org.pl.


SWPS logo

 

 

 

 

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy