We Wrocławiu o wpływie społecznym

brak oceny

SWPS konferencjaWe Wrocławiu o wpływie społecznym


       Czynniki wpływające na zafałszowania pamięci zeznań świadków, techniki wpływu społecznego i lingwistyczne aspekty komunikatów perswazyjnych to trzy obszary wokół, których koncentruje się program majowej konferencji organizowanej we Wrocławiu.

W dniach 19-20 maja 2012 r. we wrocławskim wydziale SWPS (ul. Ostrowskiego 30) odbędzie się druga konferencja stowarzyszenia ZaBaWa. W programie referaty wybitnych badaczy wpływu społecznego, w tym prof. Eugenii Mandal, prof. Bogusława Pawłowskiego, dr. hab. Romualda Polczyka i dr. Józefa Maciuszka.

- Dobrze wykorzystane techniki wpływu społecznego mogą prowadzić do zmiany poglądów i zachowań ludzi - wyjaśnia prof. Dariusz Doliński z SWPS, pomysłodawca ZaBaWy i przewodniczący komitetu programowego tegorocznej konferencji. - Zdarza się również, że podczas wywierania wpływu na innych mamy do czynienia z manipulacją. Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jak ją rozpoznać i jak się przed nią bronić przekonuje.

       

       Polska jest jednym z kilku krajów świata, w których bardzo intensywnie rozwijają się badania dotyczące psychologii wpływu społecznego. Różne zespoły badawcze realizują prace poświęcone skutecznej perswazji, warunkom skutecznego kierowania ludźmi, wiarygodności zeznań świadków, problematyce przywództwa, marketingowi politycznemu, czy technikom wpływu społecznego. W tę tendencję wpisuje się stowarzyszenie ZaBaWa, organizujące coroczne konferencje, na których spotykają się najlepsi naukowcy w Polsce oraz adepci psychologii.

      Stowarzyszenie ZaBaWa powstało z inicjatywy prof. Dariusza Dolińskiego z SWPS podczas VI Zjazdu Naukowego Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej (PSPS) w Lublinie, we wrześniu 2009 r. Skupia naukowców i studentów, których łączy fascynacja technikami wpływu społecznego i chęć ich badania.

Konferencję organizują wrocławski wydział SWPS i Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Więcej informacji na: www.swps.pl/zabawa


SWPS logo

 

 

 

 

 

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy
Błąd podczas przetwarzania żądania - Plasterek.pl

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd podczas przetwarzania Twojego żądania. Zostaliśmy powiadomieni o problemie i postaramy się niezwłocznie go usunąć.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

-- Plasterek.pl

« Powrót